SABALANSĒTS UZTURS- kādēļ "nē" detoxam?

Jau agrāk esam minējuši, ka mēs Love Fresh neatbalstām detox sulu kūres un badošanos, tā vietā esam par sabalansētu un aktīvu dzīvesveidu. Visā Pasaulē vēl aizvien viedokļi dalās, taču, mūsuprāt, pareizākais ir rūpēties par savu organismu, sniedzot tam gan vērtīgas uzturvielas, gan fiziskas aktivitātes.

Smeļoties iedvesmu no Men’s Health nesen publicētā raksta, lūk 3 iemesli kādēļ detox iespējams nav labākais veids kā sākt jaunā gada apņemšanos:

#1 VESELĪGS ĶERMENIS PATS VEIC PAŠATTĪRĪŠANOS

Mūsu ķermeņu uzbūve veidota tā, lai aknu, nieru un gremošanas sistēmas pašas tiktu galā ar detoksikāciju un lieko vielu izvadīšanu no organisma, tādēļ nav pierādīts, ka detox diētas darītu ko vairāk par to ko dabiski veic mūsu organisms. Tiesa, mūsu organisms būt ļoti pateicīgs par sekojošo: 

pēc iespējas vairak svaigu dārzeņu un augļu (jebkāda veida)

kvalitativs miegs

visu veidu fiziskas aktivitates

#2 NEPIETIEKOŠS UZTURVIELU DAUDZUMS 

Liela koncentrācija svaigi spiestas sulas iespējams uz īsu mirkli samazina svaru, taču tā nenodrošina pietiekama daudzuma proteīnu, kas nepieciešams lai organismā uzturētu un atjaunotu muskuļus.

#3 BALANSS

Pēc detoksa kūrēm bieži vien cilvēka organisms sailgojas pēc tā, ko se nav baudījis un tas ir pašsaprptami, taču bieži vien rezultāts ir pārmērīga sevis atalgošana (ar ēdienu) par labi padarītu darbu- badošanos. Kādēļ gan neuzsākt sabalansētu dzīvesveidu un sākt ievērot dažus veselīgus ieradumus- padarot, piemēram, svaigi spietu sulu kā vērtīgu daļu no sava uztura, nevis piešķirt tai galveno lomu. Tādējādi atrodam tik ļoti vērtīgo balansu.

#orange #apelsini #aukstaspiedumasulas