7 LIELISKI IEMESLI KĀDĒĻ BIEŽĀK UZTURĀ LIETOT BIETES

Rudens laikā, kad tiek ievākta rudens raža, bietes pavisam noteikti ir viens no vertīgākajiem ieguvumiem, ne tikai tādēļ, ka tās satur B vitamīnu, dzelzi, magniju, varu, kāliju un citas vērtīgās vielas, bet arī tādēļ, ka tās labvēlīgi iedarbojas uz organismu kopumā.  Lūk, kā:

1)      Normalizē asinsspiedienu- pateicoties nitrātiem (kurus vēlāk organisms pārvērš slāpekļa oksīdā)- organisms tiek apgādāts ar vairāk skābekli asinīs, tādējādi pazemina un normalizē asinsspiedienu.

2)      Rūpējas par sirds veselību- Bietes esošās vielas (betaīns, kā arī B vitamīna folāts) labvēlīgi iedarbojas uz artērijām, tādējādi novērš sirds slimības

3)      Palielina Jūsu izturību- Kā zināms daudzi sportisti uzturā lieto bietes, jo tās būtiski palielina izturības rādītājus, kas ir nepieciešams lai uzstādītu pēc iespējas labākus sportiskos sasniegumus.

4)      Uzlabo smadzeņu darbību- Bietēs atrodamais slāpekļa oksīds atslābina un paplašina asinsvadus, kas, savukārt, palielina asinsriti smadzenēs, kas var būtiski uzlabot smadzeņu darbību.

5)      Rūpējas par aknu veselību- Kā zināms mūsu organismā aknas veic smagu & atbildīgu darbu, lai attīrītu asinis un pašas sevi. Pētījumi rāda, ka betaīns un aminoskābes var palīdzēt novērst un samazināt tauku uzkrāšanos aknās.

6)      Palīdz cīņā ar hroniskajām saslimšanām- bietes ir bagātas ar betalēmām kā arī spēcīgu antioksidantu un pretiekaisuma līdzekļu klāstu, kas, spēj palīdzēt pie sirds slimībām, aptaukošanos un, iespējams pat vēzi.

7)      Uzlabo gremošanas sistēmas darbību-  Bietēs esošās šķiedrvielas būtiski spēj uzlabot gremošanas sistēmas darbību, kā arī palīdz samazināt aizcietējumu, hemoroīdu un divertikulītu veidošanos.#aukstasiedumasulas #bietes #beetroot